Ekipa budowlana

Jak wybrać właściwą firmę budowlaną

Kiedy zabierasz się do remontu lub budowy własnego domu warto jest już na pocztu wybrać wybrać dobrych fachowców. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ wiele firm świadczących usługi remontowo-budowlane albo udają ze się znają albo wiedząc, że zleceniodawca się nie zna robią prowizorkę po to by było szybciej i łatwiej.

Co trzeba wiedzieć by nie zostać oszukany. Nie ma jednej najlepszej odpowiedzi, ale można posługiwać się według pewnych kryteriów:

 • Cena ekipy remontowej i budowlanej.

Dobór prawidłowej ceny nie jest łatwy. Na pewno cena bardzo niska powinna zapalić w naszej głowie światło ostrzegawcze choć nie oznacza od razu słabej jakości usługi. Trzeba zwrócić uwagę na to czy w cenie nie ma wliczonych jakiś dodatkowych opłat takich jak np dojazd, posiłki i zakwaterowanie(w przypadku gdy firma jest z daleka). Warto jeszcze wziąć pod uwagę czas wykonania pracy, ponieważ jeżeli nawet fachowcy są dobrzy to mogą chcąc konkurować ceną obniżać ją znacznie, ale jednocześnie mieć kilka prac na raz co wydłuża czas pracy.  Inną formą omówienia kwestii finansowych jest też od czego się płaci za czas czy za konkretną robotę ja osobiście uważam że za konkretną robotę jest lepiej, ponieważ cena jest stała a fachowiec będzie miał motywację by skończyć wcześniej.

 • Gwarancja wykonanej usługi

To jest dobra forma sprawdzenie tego czy firma prawidłowo wykona remont. Warto zapytać czy np po wykonaniu danej usługi firma daję gwarancje, że przez miesiąc jeżeli będą jakieś problemy z tym co zrobili to nieodpłatnie naprawią usterkę. będą musieli się pilnować by nic nie zepsuć i wykonać porządnie wszystko inaczej samych ich skrobnie po kieszeni.

 • Rachunek/faktura na usługi

To potwierdza nam, że nie trafimy na pijaków – jeśli ktoś wszystko robi na fakturę czy rachunek to także świadczy już o profesjonalizmie.

Na samym końcu chciałbym jednak zaznaczyć, że najprostszym, chyba najpewniejszym i od lat stosowanym  sposobem na znalezienie dobrej firmy budowlanej jest spytanie najbliższych znajomych, ale tylko tych co sami skorzystali z usług danej firmy.

o autorze

Podobne artykuły

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje o Cookies

Dla Państwa wygody niniejsza witryna korzysta z plików cookies i podobnych technologii m.in. po to, by dostosować serwis do potrzeb użytkowników i w celach statystycznych.

Komentarze

  Kategorie

  Kalendarz publikacji

  Maj 2021
  P W Ś C P S N
  « Mar    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31